Jiří Lábus oceněn Zvláštní cenou AVA

Letošní udílení Cen AVA – Alza.cz Audiokniha roku 2020 zná svého prvního vítěze. Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova získal herec Jiří Lábus. Cenu uděluje AVA od roku 2014. Jejími držiteli jsou Martin Stránský, Jan Jiráň, Hana Maciuchová, Zdeněk Svěrák, Josef Somr a Jiří Dvořák.

„Já audioknihy točím už pěknou řádku let a musím říct, že je to pro mě rovnocenný úkol, jako kdybych hrál divadelní představení nebo natáčel film nebo televizi. Je to úžasná práce, protože já chtěl být rozhlasový herec od mých asi sedmi let a v podstatě se mi to i tímto vyplnilo. Jsem šťastný, že patřím do řady herců, kteří audioknihy dělají a každý titul je pro mě velkou výzvou,“ řekl pro AVA Jiří Lábus.
Z knih, které Jiří Lábus načetl, ať už samostatně nebo s hereckými kolegy, patří například Dědečkův velký útěk od autora Davida Walliamse, Tracyho tygr od Williama Saroyana, Harry Potter a Kámen Mudrců od Joanne Rowlingové, Bajky a Nebajky Rudyarda Kiplinga, Jirotkova Muže se psem nebo, jak jinak, Arabela a Rumburak. Tímto však výčet zdaleka nekončí.

Ceny 8. ročníku AVA – Alza.cz Audiokniha roku budou vyhlášeny 6. května v prostorách Vrtbovské zahrady na Malé Straně. O vítězství bojuje celkem 94 titulů v deseti kategoriích, v každé z nich už porotci vybrali pětici nominovaných, ze kterých vzejdou držitelé cen Audiokniha roku 2020.