Uncategorized

Apr

23

April 23 , 2017 |

O2 Audiokniha roku 2016 už zná finalisty v jednotlivých kategoriích

O2 Audiokniha roku 2016 – finalisté v jednotlivých kategoriích (řazeno abecedně) Nejlepší interpret Lukáš Hlavica, Spalovač mrtvol (AudioStory) Miloslav Mejzlík, Lolita (OneHotBook) Jan Vondráček, 5x Tom Ripley (Radioservis) Nejlepší interpretka Tereza Bebarová, Postřižiny (Kristián Entertainment) Dana Černá, Dánská dívka (Tympanum) Valérie Zawadská, Tady byla Britt-Marie (OneHotBook) Nejlepší audiokniha pro děti a mládež Bylo nás pět (OneHotBook)

Read more

May

28

May 28 , 2016 |

Záznam vyhlášení Cen AVA – Audiokniha roku 2015

Třetí ročník Cen Asociace vydavatelů audioknih – Audiokniha roku 2015 zná své vítěze. Byli oznámeni již tradičně na veletrhu Svět knihy Praha za účasti vydavatelů, tvůrců a interpretů. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 76 audioknih od 21 vydavatelů. Ocenění bylo uděleno v devíti odborných a jedné posluchačské kategorii.  

May

7

May 7 , 2016 |

Rozhovor s Janem Jiráněm

Česká televize pozvala do pořadu Studio 6 Víkend režiséra Jana Jiráně oceněného Zvláštní cenou AVA Audiokniha roku 2015. Výsledkem byl téměř desetiminutový rozhovor o audioknihách.

Záznam rozhovoru lze nalézt pod názvem Hravé audioknihy.

Apr

19

April 19 , 2016 |

Nominace cen Audiokniha roku 2015

Asociace vydavatelů audioknih představila audioknihy, které se v hlasování odborné poroty umístily na nejvyšších příčkách ceny Audiokniha roku 2015. Zároveň také ocenila práci režiséra Jana Jiráně, kterému udělila Zvláštní cenu AVA za podporu a rozvoj audioknih v České republice. Tisková zpráva je k dispozici ke stažení (Nominace Audiokniha roku 2015).

Mar

29

March 29 , 2016 |

Nejprodávanější audioknihy – únor 2016

Asociace vydavatelů audioknih představila žebříček únorové prodejnosti audioknih distribuovaných na fyzických nosičích, sestavený podle údajů dodaných vydavatelstvími Radioservis, Supraphon, Popron Music, AudioStory, Tympanum, OneHotBook, Kristián, Mladá fronta a Země pohádek – členů AVA. První místa obsadily audioknihy Forbíny vzpomínek I a II Jana Wericha (Supraphon), P.S. Ani Geislerové (Supraphon) a Karel IV. – Tajný deník

Read more

Mar

23

March 23 , 2015 |

Naši vydavatelé audioknih

V České republice působí bezmála kolem dvacítky vydavatelů audioknih. Ty největší jsou sdruženy do Asociace vydavatelů audioknih (AVA). Zakládajícími členy této asociace jsou Audioberg, AudioStory, Audiotéka, agentura Kristián, OneHotBook, Popron Music, Radioservis, Supraphon a Tympanum. Hlavním posláním AVA je společná cesta k podpoře mluveného slova. Právě v perexu zmiňovaná vydavatelství jsou „hlavními koňmi“ na poli [...]